Sprzątanie Puław w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi

Zakład Usług Komunalny Sp. z o.o. wraz z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Puławy serdecznie zaprasza do udziały w kampanii edukacyjno – informacyjnej w obszarze edukacji ekologicznej.

Głównym celem kampanii jest kształtowanie postaw świadomych i ekologicznie odpowiedzialnych młodych mieszkańców Puław.
Kampania będzie przebiegała w kilku etapach:
1) Sprzątanie Puław w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi.
2) Ogłoszenie konkursu plastycznego dla dzieci z przedszkoli pt. „Moje ekologiczne przedszkole.” – koniec kwietnia 2023r.
3) Ogłoszenie konkursu techniczno – plastycznego dla uczniów kl. I – III na makietę „Moje ekologiczne osiedle”. – koniec kwietnia 2023r.
4) Ogłoszenie konkursu filmowego dla uczniów kl. IV – VIII na stworzenie filmu „Jestem EKO – bądź i TY” – koniec kwietnia 2023r.
5) Podsumowanie kampanii i rozstrzygnięcie konkursów w dniu 6.06.2023r. w Puławskim Ośrodku Kultury DOM CHEMIKA.

Pierwszy krok – ZAPRASZAMY DO SPRZĄTANIA z ZUKiem w terminie 24-27.04.2023r. 

  1. Światowy Dzień Ziemi mobilizuje nas do refleksji jak ważna dla codziennego funkcjonowania jest nasza planeta. Wystarczą małe kroki i niewielki wysiłek, aby efektywnie działać. Na przykład wrzucenie papierka do odpowiedniego kosza, czy też kupowanie w sklepie tylko tego co nam potrzebne i nie branie kolejnej reklamówki, To również pokazanie swoim znajomym, sąsiadom, że posprzątana ulica, podwórko ma również ogromne znaczenia dla naszego życia i naszej planety.
  2. Serdecznie zapraszamy placówki oświatowe do włączenia się w akcję sprzątania Puław, która będzie przeprowadzona w terminie 24-27.04.2023r. na terenie miasta Puławy.
  3. Prosimy zgłaszać się do 19.04.2023 r. (środa) do Grażyny Joachimowicz tel. 698 687 131 lub promocja@zuk.pulawy.pl
  4. Wszystkie osoby sprzątające zostaną wyposażone w worki i rękawiczki.
  5. Dokładny czas i teren sprzątania oraz miejsce składowania odpadów zostanie określony po otrzymaniu zgłoszeń od placówek.

Sprzątanie Puław jest elementem wprowadzającym w tematykę konkursów 🙂