UtrzymanieZimowe
Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Puławach realizuje działalność związaną z zimowym utrzymaniem dróg i chodników na terenie Gminy Miasto Puławy.

Usługa realizowana jest trzema samochodami ciężarowymi z osprzętem w postaci pługów i piaskarko-solarek, wspomaganych czterema ciągnikami komunalnymi przystosowanymi do zwalczania gołoledzi. Dodatkowo podczas ekstremalnych opadów w dyspozycji znajdują się koparko-ładowarki i samochody transportowe do wywozu śniegu.

Zespół realizujący usługę składa się z 25 osób w pełnej gotowości w tym: dyspozytorów, kierowców i pracowników do ręcznego odśnieżania. Zimowe utrzymanie to również odśnieżanie zatok parkingowych, parkingów, ciągów komunikacyjnych na skwerach i zieleńcach jak również przystanków miejskiej komunikacji wraz z zatokami. W sezonie zimowym całodobowo funkcjonuje dyżur synoptyczny w celu szybkiego reagowania na wypadek zmiany pogody. Spółka dysponuje wyspecjalizowaną kadrą z wieloletnim doświadczeniem, co umożliwia sprawne podejmowanie decyzji i koordynowanie działań mających wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców Puław.